برگزاری دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی در گنبدکاووس

به گزارش وبلاگ دیور، اولین دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی در جلسه کارگروه تجارت الکترونیک گنبدکاووس برگزار گردید.

برگزاری دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی در گنبدکاووس

به گزارش وبلاگ دیور به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، یکشنبه 27 اردیبهشت ماه 99 جلسه کارگروه تجارت الکترونیک گنبدکاووس و اولین دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی با حضور معاون استاندار، فرماندار ویژه گنبدکاووس، مدیرکل پست، معاون صنایع دستی استان، رئیس میراث فرهنگی گنبدکاووس و سایر مدیران شهرستانی برگزار گردید.

مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی گلستان در این جلسه گفت: یکی از دغدغه های هنرمندان صنایع دستی بحث فروش فراوریات است که می توان با برگزاری کارگاه های آموزشی و بالا بردن دانش فروش مجازی هنرمندان این مشکل را برطرف کرد.

او گفت: معاونت صنایع دستی استان برای برطرف دغدغه هنرمندان در حوزه فروش، با برگزاری سلسله نشست ها و کارگاه های آموزشی سعی بر ایجاد ارتباط و پیوند فروشگاه های مجازی معتبر و پرمخاطب استان با هنرمندان صنایع دستی دارد.

حاجی ابراهیمی اضافه نمود: با شکل گیری این ارتباط دیگر احتیاج نیست هنرمندان به فروش و مسائل آن بیندیشند و تمام توان و فکر خود را در طراحی و فراوری باکیفیت خواهند گذاشت.

او همچنین بیان نمود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور امکان برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها در سطح ملی، منطقه ای و استانی وجود ندارد، راه اندازی فروشگاه های مجازی محل خوبی برای عرضه با ارزش اضافه نموده بیشتر و اطمینان بیشتر برای هنرمندان صنایع دستی است.

مریم آق آتابای رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گنبدکاووس نیز در ادامه این جلسه گفت: در زمان بروز مسائل و شرایطی خاص مانند شیوع ویروس کرونا و همچنین عدم دسترسی مردم به بازار فروش، فروشگاه های مجازی مانند فروشگاه خرید به خرید می تواند برای فراوریکنندگان و مصرف کنندگان خدمات مناسبی را ارائه دهند.

او اعلام کرد: در شهرستان گنبدکاووس 3730 هنرمند در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند که تا به امروز 50 نفر از این هنرمندان متقاضی ورود به این فروشگاه هستند و 22 نفر نیز در زمان شیوع کرونا محصولات خود را به وسیله تجارت الکترونیکی به سراسر کشور عرضه کردند.

در ادامه ای این دوره آموزشی مدیر فروشگاه مجازی خرید به خرید به مسائل و سؤالات هنرمندان در مورد فروش مجازی پاسخ داد.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی در گنبدکاووس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی در گنبدکاووس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید