خبرنگاران استاندار خوزستان: شرکت لوله سازی اهواز ظرفیت همکاری با صنایع را افزایش داد

به گزارش وبلاگ دیور، اهواز- خبرنگاران- استاندار خوزستان با اشاره به راه اندازی و به روز رسانی خطوط مختلف در شرکت لوله سازی اهواز، گفت: این شرکت به خوبی توانسته ظرفیت مناسبی برای همکاری و مشارکت در صنایع نفت، گاز و آب ایجاد کند که در سال جهش فراوری قابل توجه است.

خبرنگاران استاندار خوزستان: شرکت لوله سازی اهواز ظرفیت همکاری با صنایع را افزایش داد

غلامرضا شریعتی شامگاه آدینه در حاشیه بازدید از خطوط فراوری شرکت لوله سازی اهواز در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ دیور از جمله مهمترین مشارکت این شرکت در حوزه نفت و گاز را فراوری لوله برای پروژه استراتژیک گوره به جاسک دانست و گفت: این پروژه از نظر امنیت ملی برای کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خوشبختانه تا به امروز شرکت لوله سازی اهواز به تعهدات خود به خوبی عمل نموده است.

وی با اشاره به اینکه فراوری نهایی از ورق های فراوری شده از فولاد اکسین توسط لوله سازی اهواز انجام می گردد، گفت: به صورت شبانه روزی فراوری و پوشش لوله های انتقال گاز ترش و نفت فوق سنگین در حال اجرا است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه پیش از این پوشش دولایه FBE لوله در کشور انجام نمی شد، گفت: با اصلاحاتی که در خط فراوری صورت گرفت، شرایط لازم برای انجام این اقدام توسط لوله سازی اهواز فراهم شده است.

300 کیلومتر از لوله های خط انتقال پروژه گوره به جاست فراوری شد

شریعتی توضیح داد: در حال حاضر بیش از 300 کیلومتر از سفارش وزارت نفت در زمینه فراوری خطوط انتقال نفت گوره به جاسک در این شرکت فراوری شده است.

وی تعهد لوله سازی اهواز برای مشارکت در اجرای این پروژه را 500 کیلومتر بیان کرد و اضافه نمود: این درحالی است که این امکان وجود دارد تا این شرکت میزان تعهدات خود برای مشارکت در این پروژه را بیشتر کند.

استاندار خوزستان اعلام نمود: در صورت موافقت وزارت نفت، این امکان وجود دارد که تمام یک هزار و 100 کیلومتر فراوری لوله این پروژه در اهواز انجام گردد.

شریعتی آزمایشگاه شرکت لوله سازی اهواز را به عنوان آزمایشگاه مرجع تضمین کیفیت ورق های اسلب به کار رفته در لوله های این پروژه خاطرنشان کرد و اضافه نمود: همزمان وزارت نفت تایید کیفیت ورق هایی که برای فراوری این لوله ها استفاده شده است را از شرکت های تخصصی خارج کشور اخذ نموده است.

فراوری لوله 56 اینچ گازی اسپیرال

نماینده عالی دولت در استان همچنین به راه اندازی خط فراوری لوله های 56 گازی اسپیرال در شرکت لوله سازی اهواز اشاره نمود و گفت: این نوع لوله ها در صنعت گاز کاربرد با ارزش و ویژه ای دارند که این شرکت توانسته به فراوری آن دست پیدا کند.

شریعتی توضیح داد: این خط پیش از این برای فراوری لوله های مورد احتیاج صنعت آب کاربرد داشت که اما با توجه به احتیاج صنعت نفت و گاز با هزینه ای بالغ بر چهار میلیون یورو در فرآیند فراوری این خط اصلاحات لازم انجام شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: از شرکت های ملی گاز و همچنین مهندسی و توسعه نفت انتظار داریم که برای حمایت از این اقدام، سفارش های خود را به لوله سازی اهواز بدهند.

مطالبات شرکت لوله سازی اهواز از وزارت نیرو پیگیری می گردد

شریعتی همچنین به کاربرد فراوریات شرکت لوله سازی اهواز در صنعت آب اشاره نمود و گفت: پرداخت مطالبات باقی مانده این شرکت از سوی وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان می تواند به توسعه فعالیت ها و تحقق برنامه ریزی های انجام شده این شرکت یاری زیادی کند.

وی توضیح داد: در کوشش هستیم با پیگیری هایی که صورت می گیرد، هرچه زودتر این مطالبات به لوله سازی اهواز پرداخت گردد.

نماینده عالی دولت همچنین به گرایش صنعت آب برای استفاده از لوله های اسپیرال اشاره نمود و گفت: این شرکت آمادگی دارد تا در پروژه های وزارت نفت با توجه به راه اندازی خط فراوری این نوع لوله ها نیز، مشارکت داشته باشد.

بر اساس این گزارش، میزان مطالبات شرکت لوله سازی اهواز از وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان بالغ بر 250 میلیارد ریال است.

فراوری و پوشش لوله های انتقال گاز ترش و نفت فوق سنگین در شرکت لوله سازی اهواز علاوه بر حفظ اشتغال موجود، باعث جلوگیری از خروج منابع ارزی کشور به مبلغ 300 میلیون یورو شد.

طرح ارتقاء کمی و کیفی پوشش FBE دولایه شرکت لوله سازی اهواز برای پوشش لوله های پروژه ملی گوره-جاسک است که ورق های آن در داخل کشور و توسط شرکت فولاد اکسین فراوری می گردد و ظرفیت کارخانه را از نظر کمی بیش از 60 درصد افزایش می دهد، همچنین با راه اندازی دستگاه فراوری محافظ پخ دوسر لوله علاوه بر بالا رفتن احتمال اخذ پروژه ها به دلیل کاهش قیمت تمام شده، سالانه صرفه جویی بیش از 40 میلیارد ریال محقق می گردد.

طرح گوره به جاسک انجام پروژه خط انتقال نفت خام از جنوب غربی ایران به جنوب شرقی (گوره به جاسک) به طول هزار و 100 کیلومتر با احتیاج 366 هزار تن ورق است.

همچنین به واسطه فراوری ورق عریض در استان، ساخت لوله هایی که از استاندارد لازم در انتقال گازهای ترش و نفت فوق سنگین را داشته باشند؛ برای اولین بار در کشور انجام شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار خوزستان: شرکت لوله سازی اهواز ظرفیت همکاری با صنایع را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خوزستان: شرکت لوله سازی اهواز ظرفیت همکاری با صنایع را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید