دستور پوتین برای برگزاری رژه عظیم نظامی در شهرهای مختلف روسیه

به گزارش وبلاگ دیور، رئیس جمهور روسیه به وزارت دفاع این کشور دستور داد خود را برای برگزاری رژه ای عظیم در میدان سرخ مسکو و شهرهای دیگر این کشور در تاریخ 24 ژوئن آماده کند.

دستور پوتین برای برگزاری رژه عظیم نظامی در شهرهای مختلف روسیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دیور، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به وزارت دفاع این کشور دستور داد برای انجام یک رژه عظیم نظامی در میدان سرخ مسکو و شهرهای دیگر در سراسر این کشور در ماه آینده میلادی آماده گردد.

به گزارش چاینادیلی، پوتین در کنفرانسی ویدئویی با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، از وی خواست همه تدابیر لازم برای حفظ امنیت و سلامت شرکت کنندگان در رژه به دلیل وجود ویروس کرونا مد نظر قرار بگیرد.

وی اضافه نمود بعد از این که مطمئن شده شرایط در مناطق مختلف روسیه و در نیروهای مسلح پس از اوج گیری کرونا به ثبات رسیده، این تصمیم را اتخاذ نموده است. او در ادامه، این نظر کارشناسی را که روسیه دوران اوج همه گیری را پشت سر گذاشته است، یادآور شد.

رئیس جمهور روسیه تاریخ 24 ژوئن (چهارم تیر) را برای این رژه که به مناسبت عظیمداشت هفتادوپنجمین سالگرد انتها جنگ جهانی دوم برگزار می گردد و در پی شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، مشخص کرد. او پیش از این گفته بود که روز پیروزی در روسیه در تاریخ دیگری جشن گرفته خواهد شد.

بنابر گزارش خبرگزاری دولتی تاس روسیه، شوروی سابق در ژوئن 1945 عظیمترین رژه برگزار شده در میدان سرخ مسکو را با شرکت بیش از 40 هزار سرباز و هزار و 850 ادوات نظامی برگزار کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "دستور پوتین برای برگزاری رژه عظیم نظامی در شهرهای مختلف روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور پوتین برای برگزاری رژه عظیم نظامی در شهرهای مختلف روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید