مادورو: ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند

به گزارش وبلاگ دیور، رئیس جمهور ونزوئلا با قدردانی از یاری های بشردوستانه ایران، چین، روسیه و کوبا به این کشور، آنها را دوستان واقعی ونزوئلا خواند.

مادورو: ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دیور، همزمان با تشدید فشارهای آمریکا به دولت قانونی ونزوئلا و حمایت های واشنگتن از خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی به تمجید از ایران، روسیه، چین و کوبا پرداخت.

به نوشته خبرگزاری تاس، مادورو در این سخنرانی که تلویزیون این کشور آن را پخش کرد، گفت: یاری انسان محبت آمیز چین، روسیه، ایران و کوبا (به ونزوئلا) در حال اجرا شدن است. آنها دوستان واقعی (ونزوئلایی ها) هستند.

نیکلاس مادورو در این سخنرانی از وعده قبلی آمریکا برای یاری 20 میلیون دلاری آمریکا به ونزوئلا اطلاع داد و گفت: اما حتی یک دلار هم (از طرف واشنگتن) یاری نشد.

تمجید رئیس جمهور ونزوئلا از حمایت های ایران، روسیه، چین و کوبا در شرایطی اجرا شده که او پیشتر اعلام نمود که به زودی برای امضای توافقات همکاری در بخش انرژی و دیگر بخش ها به ایران سفر خواهد نمود.

مادورو در سخنرانی که یک روز بعد از ورود پنجمین و آخرین نفتکش حامل سوخت و تجهیزات ایران به بندر ونزوئلا ایراد شده بود، گفت: من موظف هستم که شخصاً برای تشکر از این مردم به ایران سفر کنم.

به رغم فشارها و تهدیدهای آمریکا، نفتکش های کلاول، فاکسون، فورچون، فارست و پتونیا اخیرا محموله های سوخت و تجهیزات ایران را به ونزوئلا تحویل دادند (جزئیات بیشتر).

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "مادورو: ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید